Zavinil jsem dopravní nehodu! Co teď?

Velice snadno se může stát, že najednou řešíte skutečnost, že jste viníkem dopravní nehody. Přitom jste porušili určité předpisy, někomu způsobili škodu na jeho vozidle a ještě jste mu při dopravní nehodě ublížili na zdraví :-(.

Když se něco takového stane, tak v prvních okamžicích nevíte, co dělat. Co to pro Vás znamená a co vše Vás čeká a nemine? Většinou se Vám podlomí kolena, žaludek se Vám zkroutí do ležaté osmičky a v hlavě vítr…. Nevíte, co máte říkat policii, na koho se obrátit, aby Vám se vším pomohl. Hrozí Vám pokuty a třeba i trestní stíhání

V praxi to může znamenat, že jedním slovem něco pokazíte a pak budete platit až do konce života… Nedejbože, že raněný bude mít dobrého právníka a znalosti Občanského zákoníku….credit-squeeze-522549_1920

To, co můžete udělat, abyste i v takové situaci věděli, jak se zachovat, je mít svou PRÁVNÍ OCHRANU. Když totiž máte sjednanou DASku nebo AVOGADO, stačí Vám jeden telefon a nemusíte se bát, že byste nepostupovali správně. Na telefonu budete mít „svého“ právníka (který Vás bude zastupovat a chránit :-)) a ten Vás provede celým tímto těžkým procesem.

S podobnými situacemi se může setkat každý. Často tyto situace s klienty řešíme a víme, že klidná a hlavně dobrá rada je nad zlato.

[box background=#b5121d color=#ffffff]Pokud se domíváte,  že i Vás může taková situace zaskočit, kontaktujte nás, prosím. [/box]

Razíme heslo: kdo je připraven, není zaskočen. A bude skvělé, když nebudete zaskočeni ani Vy :-).

2 odpovědi na “Zavinil jsem dopravní nehodu! Co teď?”

  1. Zastavil jsem na prechodu auto za mnou bezpecne take ale do neho nabouralo treti vozidlo nikdo nebil zranen ale kdo zaplati skodu.muzu vas pozadat o pomoc v teto zalezitosti.

    1. Dobrý den, v takové záležitosti je důležité, kdo je stanoven viníkem – dodržení rozestupu, brzdná dráha. Toto je věcí policie. Může se stát, že za pojistnou událost bude zodpovídat více viníků. A dle toho pak budou plnit pojišťovny. Čistě hypoteticky – neznám přesnou událost – pokud Vy jste splnil veškeré zákonné povinnosti, druhé auto také, tak škodu na druhém vozidle bude platit pojišťovna, u které je pojištěno auto třetí. Nicméně je to jen pohled zvenku bez znalost bližších informací. V každém případě doporučuji mít jako řidič pojištění právní ochrany D.A.S. viz článek http://financevrodine.cz/kdyz-je-rady-treba-aneb-proc-mit-pojisteni-pravni-ochrany/.
      Gabriela Zeisberger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *