Střednědobá rezerva

Peníze, které Vám slouží na dovolenou, opravy v domácnosti, dlouhodobé (až roční) výpadky příjmů či jiné investice (např. koupě auta).

Mám střednědobou rezervu?

Znamená to mít někde uložen minimálně jeden roční příjem rodiny. Vyděláváte-li 30 000 Kč, Vaše rezerva by měla činit min 360 000 Kč. Tato rezerva Vám slouží na veškeré výdaje, které nepokryjete z měsíčního příjmu. Už ani rovnátka pro děti nezaplatíte z jedné výplaty...

Jak ji mám vytvořit?

Střednědobá rezerva se většinou tvoří postupným odkládáním finančních prostředků do produktů k tomu určených. Někteří klienti ji mají skoro nulovou, někteří ji mají vytvořenou z části a pár jich má tuto rezervu již připravenou k možnému využití. Pro tuto rezervu jsou vhodné produkty pro horizont  jeden až 10 let.

TIP:

Do této rezervy nelze počítat spoření pro děti, tyto peníze by měly být odděleny. V lepších případech může jít o dlouhodobou tvorbu (např. začnete spořit hned po narození dítěte), někdy na naspoření prostředků např. na vysokou školu dítěte není až tak moc času. V každém případě by mělo jít o dvě rozdílné „kasičky“ - tvorba střednědobé rezervy na straně jedné a spoření pro dítě na straně druhé. Pokud tyto dvě části dáte do jedné kasičky, co se stane, když budete potřebovat peníze např. na novou pračku a nebudete mít vytvořenou svou střednědobou rezervu? Vezmete je ze spoření dítěte a nikdy již dítěti nenaspoříte požadovanou částku...

Chci pravidelně spořit

Produkt se stání podporou, která je 10 % z max vkladu 20 000 Kč. Úročení je slabé, úrok je v současné době většinově 1 % p.a. Platíte také za vedení účtu cca kolem 300 korun ročně. Za uzavření smlouvy platíte 1 % z cílové částky (tuto si volíte Vy). Vázací doba je zde 6 let, vypovíte-li dříve, můžete platit sankci a navíc ztrácíte státní podporu. Výnos se snižuje o daň z příjmu, kterou za Vás platí stavební spořitelna. Stavební spořitelny průběžně vyhlašují akce - SMLOUVY BEZ POPLATKU, SNÍŽENÝ POPLATEK, DÁREK ZA SMLOUVU...
Chci se dozvědět o akcích stavebních spořitelen
Jedná se o nákup podílových listů otevřeného podílového nemovitostního fondu. Veškeré investice jsou zaručeny nemovitostmi. Nemovitostní fond kupuje za prostředky získané prodejem podílových listů nemovitosti, které tak jsou ve formě podílových listů vlastněny Vámi, jako podílníky. Jedná se o velmi stabilní zhodnocení (cca 4 %) díky dlouhodobým pronájmům na nemovitostech (výnos z nájemného).Pomocí pravidelného investování do nemovitostního fondu dochází formou konzervativní investice k vytvoření finanční rezervy na důchodový věk.
Investujte již od 500 Kč/měsíčně
Peníze svěřujete investiční společnosti, u které si za své peníze získáte podílové listy. K výběru jsou fondy s různou rizikovostí, od fondů peněžního trhu, přes dluhopisové až k aciovým. Při dlouhodobém horizontu se Vám vyplatí více rizikovější fondy, které dosahují v průměru 6 % a více. Samozřejmě z dlouhodobého horizontu bychom neměli zapomenout s blížícím se koncem postupně převádět investice do konzervativnějších aktiv. To je důležité hlavně když plánujete vybrat peníze jednorázově. Jsou produkty, které to sledují za Vás, stačí je jen dobře nastavit.
Chci nabídku inteligentního spoření.
Spoření AuRENTA je jednoduchá cesta k vytvoření rezervy ze zlatých slitků. Je dostupná i těm nejdrobnějším střadatelům, kteří si po malých částech naspoí velký poklad v podobě zlatých slitků. Zlato představuje po tisíciletí jednu z nejjistějších investic. Přidělit zlatu rozumný podíl ve své majetkové strategii znamená spolehnout se sám na sebe a získat do svého majetkového portfolia anonymní a svobodný majetek, který je nezávislý na polickém vedení společnosti. Zlato nebylo v lidských dějinách zbaveno své reálné kupní síly.
Investujte již od 300 Kč/měsíčně

Máte vytvořenou část rezervy a chcete, aby Vám peníze vydělávaly? Chcete najít co nejefektivnější spoření?

Nebo nevíte, jak nastavit tok financí, abyste začali střednědobou rezervu vytvářet?

Neváhejte a kontaktujte nás.