Pohotovostní úvěr aneb Rezervace hypotéky

Jsou situace, kdy jednoduché a známé řešení není možné využít. O jakou situaci se v případě řešení bydlení jedná?

Chcete stavět nebo koupit nemovitost (rodinný dům, byt), ale nenabízí se nic, co by Vás oslnilo. To by úplně nevadilo, pokud by úroky v bankách byly stabilní. Ale nejsou. Někdy klesají, ale v posledních měsících spíše rostou. Dvouprocentní úroková sazba je již minulostí. Pokud se naplní předpovědi, tak průměrná sazba se vyšplhá na 3,5 % p.a.  Podobná sazba byla v roce 2014 (průměrná sazba tehdy čítala 3,08 %).

Vyšší úroky znamenají navýšení splátky o stovky či tisíce korun. Zdražení hypotéky se můžete vyhnout, a to tím, že si vezmete tzv. POHOTOVOSTNÍ ÚVĚR.

Je to jako otevření kreditního účtu v bance, u pohotovostního úvěru si požádáte o otevření hypotéky. V podstatě si řeknete o tolik financí, kolik Vám banka díky Vašim příjmům pustí… A banka Vám nabídne současnou sazbu (momentálně 12.2.2020 se jedná o 2,29 %, fixace až 10 let, 80 % z hodnoty nemovitosti). A Vy máte čas a klid hledat svou vysněnou nemovitost. První čerpání musíte provést do 36 měsíců, což si myslím je reálné. Komu by se taky chtělo trávit čas hledáním déle :-)…

Pokud si najdete nemovitost levnější a nebudete potřebovat veškeré schválené finanční prostředky, nic se neděje. Vyčerpáte jen to, co potřebujete, žádné pokuty či sankce Vám nehrozí.

Pokud změníte své plány na bydlení a finance nebudete potřebovat ani na stavbu a ani na žádnou koupi, tak tato změna Vás může stát maximálně 30 000 Kč. Není to málo, proto je fajn si předem ujasnit, jestli se nejedná jen o rozmar.

Nutno říci, že v této úrokově nestabilní době může tento pohotovostní úvěr jen pomoci.

V jakých situacích tedy můžete pohotovostní úvěr použít?

  • Máte-li chuť změnit své bydlení, ale situaci byste chtěli řešit později….
  • Chcete-l i si vzít hypotéku za rok, dva, a bojíte se růstu hypotéčních sazeb…
  • Chcete stavět, ale ještě nemáte pozemek…
  • Chcete koupit byt, rodinný dům, ale zrovna se Vám na trhu nic nelíbí…
  • Chcete mít připraveny peníze, kdyby se „něco“ namanulo vhodného ke koupi a Vy chcete být připraveni…

S vyřízením pohotovostního úvěru pomůžeme. Papírů a stráveného času lítáním po bankách se bát nemusíte, vše vyřídíme za Vás. Jdeme s Vámi krok po kroku. Vy budete mít čas splnit si své sny.

Gabriela Zeisberger

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *